Wakacje – Włochy

Udostępnij

ZZ Kadra organizuje wczasy w Włoszech (Cattolica)
Termin: 12.07 – 20.07.2024 r.
Cena: 2500 zł/osoba (cena po dofinansowaniu)
Zapisy od dnia 11.12.2023 r. wraz z zaliczką 300 zł/osoba
Zakwaterowanie – Hotel Ducale (link w nazwie)
CATTOLICA – zwana Królową Adriatyku
– urocza miejscowość włoskiego regionu Emilia Romagna, szczyci się najdłuższą w Europie plażą. Jest to tradycyjne miejsce rodzinnych wakacji przyciągające ciepłym morzem, łagodnym klimatem i wspaniałymi, piaszczystymi plażami. Kursuje tu także mini kolejka, pozwalająca w wygodny sposób dotrzeć do wszystkich okolicznych zabytków. Wieczorami miasto ożywa za sprawą dyskotek, restauracji i barów – większa jego część jest zamknięta dla ruchu samochodowego. Dodatkowo wieczorem trzykrotnie „tańczą” fontanny przy muzyce klasycznej i nowoczesnej. Piękny spektakl, który odbywa się na centralnej promenadzie miejskiej.
Hotel Ducale to hotel z własnym basenem, zewnętrznym barem, restauracją, klimatyzacją w pokojach, Świetnie usytuowany: 180 m od plaży, bardzo blisko centralnego pasażu w Cattolica. Pokoje wyposażone we udogodnienia, idealne dla rodzin. W restauracji kuchnia włoska i typowa dla regionu Emiglia Romagna, z 3 menu do wyboru. Basen i solarium z leżakami do wypoczynku w hotelu. Zewnętrzny taras.  Darmowe Wi-Fi w całym hotelu. W każdym pokoju TV SAT, telefon.
Cena zawiera: 1. Pełne wyżywienie 3 x dziennie: śniadania, obiady, kolacje  z wodą i ¼ l wina, 7 noclegów w pokojach 2, 3, 4 osobowych wg otrzymanej listy, Ubezpieczenie NNW 10.000 zł , KL 80.000 zł  (PZU WOJAŻER), Pilot-rezydent, Transport autokarem w obie strony oraz wycieczki:
1.
Wycieczka do San Marino – Dzisiejsza Republika San Marino, zgodnie z legendą, została założona przez świętego Marino, w czasach Dioklecjana na górze Titano (Monte Titano). Dokumenty dotyczące rozwoju tego miejsca oraz formy rządów nad państwem-miastem sięgają średniowiecza,
2. Wycieczka do Gradary – Główną atrakcją miejscowości jest średniowieczna twierdza, powstała w XII w. na zlecenie rodu Malatesta. Pierwotnie wieża obronna, w późniejszych latach została rozbudowana, by w okresie renesansu utracić znaczenie militarne. W XV w. zamek przejęty został przez rodzinę Sforza z Pesaro. Zamek bardzo ucierpiał wskutek trzęsienia ziemi na pocz. XX w. Obecny wygląd zawdzięcza rekonstrukcji dokonanej przez Umberto Zanvettoriego i jego żonę, Albertę, którzy nabyli ruinę w latach 20. W murach średniowiecznej twierdzy miała się wydarzyć tragiczna historia miłosna Paola Malatesty i Franceski da Rimini, opisana przez Dantego w Boskiej komedii. Przez krótki czas przebywała tutaj Lukrecja Borgia, jako żona Giovanniego Sforzy.
3. Wycieczka do malowniczego Mondaino średniowiecznego miasteczka, a tam degustacja serów, wina w atmosferze dolce Vita. Na miejscu, możliwość dokonania zakupów.
Plaża prywatna z leżakami i parasolami
Program rekreacyjny w ciągu całego pobytu przewiduje: codzienną poranna rozgrzewkę 😉 spacery lub kąpiele za dnia oraz o zachodzie słońca, a także atrakcyjny program wieczorny. Zaplanowana specjalnie dla Państwa impreza taneczna w hotelu odbywa się przy muzyce na żywo!

ARTUR FILDEBRANDT
ZZ Kadra Pniówek

Udostępnij