Szlakiem winnic i sadów – Lago di Garda i Dolomity BRENTA

Udostępnij

ZZ Kadra organizuje wycieczkę do Włoch – Lago di Garda i Dolomity Brenta
Termin: 06 – 13.09.2024
Cena: 2170/osoba (cena po dofinansowaniu)
Zapisy od 11.03.2024 r. wraz z zaliczką 500 zł
Program wycieczki:
Dzień 1
(godz. 22.00) Wyjazd z kraju, następnie przejazd nocny przez Czechy i Austrię.
Dzień 2 Około południa przyjazd do Caderzone. Zakwaterowanie w hotelu Regina Elena ***. Spacer po okolicy i degustacja biologicznych serów w pobliskiej mleczarni. Kolacja. Po kolacji pogoda na jutro oraz kameralny wieczór z filmem podróżniczym, nocleg.
Dzień 3 Śniadanie. Całodzienna wycieczka Przejazd autokarem do Madonny di Campiglio (1550 m n.p.m.) Podejście szlakiem Giro dell’Imperatrice Sissi przez miejsce Malga Fevri (1958 m n.p.m.) do schroniska Monte Spinale (2104 m n.p.m.) Rozciąga się stąd widok na masyw Dolomitów Brenta oraz grupę skalą i lodowiec Adamello. Opcjonalnie – wjazd kolejką za opłatą ok. 20 € na Passo Groste i trekking w okolicy. Wycieczka z przewodnikiem. Miasteczko Madonna di Campiglio. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja. Po kolacji pogoda na jutro oraz wieczór z filmem górskim. Nocleg.
Dzień 4 Śniadanie. Całodzienna wycieczka Przejazd autokarem do miasteczka Malcesine, malowniczej miejscowości na jeziorem Garda. Przejazd kolejką górską na Monte Baldo –  (1.752 m n.p.m.). Góra Baldo jest niezwykłą „siłownią” na świeżym powietrzu, z widokami na Jezioro Garda, Nizinę Padańską, Prealpy Weneckie i Lugańskie, gdzie entuzjaści sportów, od nowicjuszy po najbardziej doświadczonych, mogą praktykować swoje ulubione zajęcia sportowe. Pobyt ok. 3 godz. Dla zainteresowanych trekking granią Monte Baldo. Podejścia ok. 200 m. Plażowanie nad Lago di Garda. Powrót do hotelu. Kolacja, Po kolacji pogoda na jutro oraz wieczór z filmem i muzyką, nocleg.
Dzień 5 Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Limone del Garda – plażowanie. Przejazd w okolice Sarche i wizyta w tamtejszych ekologicznych winiarniach Pisoni. Degustacje ekologicznych win z Trentino produkowanych zgodnie z zasadami upraw naturalnych bez wykorzystywania nawozów sztucznych, a także degustacja znanych win, w tym Vin Santo. Powrót do hotelu. Kolacja. Po kolacji pogoda na jutro oraz wieczór z górskim filmem. Nocleg.
Dzień 6 Śniadanie. Całodzienna wycieczka Przejazd do Grot wodospadów i ogrodu botanicznego, Cascata Varone – bilet w cenie imprezy. Przejazd do Riva del Garda – zwiedzanie miasta, plażowanie nad jeziorem Garda. Przejazd do miasteczka Arco. Przechadzka po starówce w Arco i kawa w rynku lub wejście panoramicznym szlakiem na wzgórze zamku w Arco. Alternatywa – zakupy w Arco. Handlową atrakcją jest duża ilość sklepów z markową odzieżą sportową: La Sportiva, The North Face, Mammut, Millet, HH, Diadora, Montura, Martini, Dainese, Zero RH+. Powrót do hotelu. Kolacja, wieczorne spotkanie przy muzyce. Nocleg.
Dzień 7 Śniadanie Całodzienna wycieczka Atrakcje turystyczne Pinzolo i Madonna di Campiglio: Lago di Nambino, Cascate Nardis, Malga Ritorto – trekking. Powrót do hotelu. Kolacja. Po kolacji pogoda na jutro oraz wieczór karaoke. Nocleg.
Dzień 8  Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przyjazd ok. 24.00 do kraju.
Cena zawiera: Wyżywienie HB: 6 śniadań + 6 obiadokolacji z ¼ l wina i wodą min., 6 noclegów w pokojach 2, 3, 4 osobowych wg. otrzymanej listy, ubezpieczenie NNW 10.000 zł, KL 85.000 zł – PZU WOJAŻER, Pilot – rezydent + przewodnik górski na trasie w Madonna di Campiglio, Wejście do ogrodu botanicznego Cascata Varone – bilet zawarty w cenie,Wjazd i zjazd kolejką górską na Monte Baldo w Malcesine – bilet zawarty w cenie, Winnica Pisoni z wieloletnią tradycją – degustacja sera, salami, szynki, wina i oliwy regionalnej, historia produkcji wina, możliwość zakupu wina, Impreza taneczna w hotelu, Transport autokarem LUX w obie strony (klimatyzacja, bar, video, WC),
UWAGA – Należy zabrać buty sportowe lub trekkingowe, odpowiednią odzież górską, okulary, mały plecak, wodę. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych program może ulec zmianie.
Koszty nieujęte w cenie: Wyjazd i powrót wyciągiem górskim w Madonna di Campiglio ok. 20 €, Taksa klimatyczna 2,50 euro / dzień = 15 euro za cały pobyt

ARTUR FILDEBRANDT
ZZ Kadra Pniówek

Udostępnij