Współczesne oferty pracy

Udostępnij

W coraz większej liczbie ofert pracy w wymaganiach napisane jest, aby pracownik w miarę możliwości chodził do pracy i na tym kończą się wymagania.

Można wyobrazić sobie 2040 rok i przykładową ofertę pracy w tamtym czasie wraz z poniższymi benefitami pracowniczymi:
– Na terenie zakładu pracy dostępny jest całodobowo psycholog, który pomaga w walce z depresją.
– Dla osób poniżej 30 roku jest możliwość pracy pod okiem członka rodziny, aby móc sprostać rozłące z domem rodzinnym. Jesteśmy również uczestnikami projektu: „Krok w dorosłość”, mającego na celu pomoc w usamodzielnieniu się 40-sto latkom.
– Miejsce pracy na swoim obiekcie zapewnia również psie oraz kocie przedszkole. W tym celu, aby twoje pociechy nie siedziały samotnie w domu w oczekiwaniu na przyjście swojego opiekuna.
– Wymagamy przyjścia do pracy minimum 3 dni w tygodniu, w dowolnych godzinach, dostosowanych do potrzeb pracownika. W wymiarze pracy od 3 do 5 godzin.
– Jeżeli nie lubisz swojej pracy, to zapewniamy godzinę relaksu z okularami VR. Osoba odpowiedzialna dobierze Ci odpowiednią grę.
– Dla osób poniżej 25 roku życia mierzącymi się z wypaleniem zawodowym zapewniamy trzymiesięczną terapię u firmowego psychologa.
– Dziękujemy, że jesteś w stanie poświecić w tygodniu 12 godzin swojego życia na pracę u nas. Dla osób, które będą miały najlepszą frekwencję i odpuszczą jedynie 14 dni roboczych w miesiącu, przewidziana jest wysoka premia.

Czy to żart? Obawiam się, że tak wygląda obecnie rzeczywistość na kopalniach węgla.

ARTUR FILDEBRANDT
ZZ Kadra Pniówek

Udostępnij