Włochy – Boże Ciało 2024

Udostępnij

ZZ Kadra organizuje wyjazd do Włochy (połączone z zwiedzaniem Wenecji).
Termin: 30.05 – 03.06.2024 r.
Koszt: 1400 zł/osoba (cena po dofinansowaniu)
Zapisy od dnia 27.11.2023 r. w biurze ZZ Kadra wraz z zaliczką 400 zł/osoba.

Pobyt w Lido di Jesolo (link w nazwie) – urocza miejscowość włoskiego regionu Veneto, bardzo popularna, szczyci się najszerszymi plażami w Europie. Jest to tradycyjne miejsce rodzinnych wakacji przyciągające ciepłym morzem, łagodnym klimatem i wspaniałymi, piaszczystymi plażami. Wieczorem i nocą życie kurortu przenosi się na 13 kilometrowy deptak. To najbardziej tętniący życiem kurort nad Adriatykiem. Na miejskich placach organizowane są koncerty, a imprezy w klubach trwają do samego rana. Bliskość Wenecji i piękna natura wokół sprawiają, że wielu turystów wraca tu co roku. Piaszczyste plaże nigdzie we Włoszech nie są tak szerokie jak tutaj.
Zakwaterowanie w Hotelu Arborea – (link w nazwie)
Gościnny, rodzinny hotel, świetnie usytuowany: 100 m od plaży, 100 m od centralnego pasażu handlowego. W każdym pokoju znajduje się balkon, łazienka, część pokoi z balkonami, TV SAT, telefon WiFi ogólnodostępne na terenie całego obiektu. Ponadto prywatna plaża oddalona zaledwie 100 metrów od hotelu, bezpłatny i zamykany parking i restauracja z pysznymi daniami kuchni regionalnej a także klimatyzacja w całym obiekcie.

Rejs do Wenecji i zwiedzanie z przewodnikiem. Wizyta w Bazylice św Marka Przewodnik
Poranna Wenecja nieśpiesznie budzi się do życia. Częściej niż w ciągu dnia można zobaczyć przepływające obok barki transportowe, barki refulery, barki śmieciarki. Czy tak wcześnie można złapać już gondoliera? Jak, najbardziej! Szczególnie w okolicy San Marco i Pałacu Dożów. Wtedy jest jeszcze spokojnie, więc jeśli popłyniemy świetle poranka, tak, by uniknąć tłumów i korkujących się gondoli w  popularnych kanałach, to jest to najlepsza pora na wizytę. a także by zachwycić się zabudową oświetloną promieniami wschodzącego słońca. W planie: wizyta w Bazylice św Marka, przewodnik po Wenecji. Dowiemy się czym są słynne weneckie „bacari”, a także serwowane w nich cicchetti oraz ombra. Ponadto oprócz sprawdzonych adresów, znajdziecie innego rodzaju lokale, w tym lodziarnie, kawiarnie, cukiernie czy tanią pizzę sprzedawaną na kawałki. Gdzie zjeść w Wenecji? Co zjeść w Wenecji?. Podstawowa odpowiedź na pytanie brzmi: w bacari. Baccala mantecato oraz baccala vicentina. Cicchetti con baccala mantecato, czyli słynne kromki pieczywa z  dorszem mantecato to najpopularniejszy przysmak kuchni weneckiej. A zanim opuścimy Wenecję, koniecznie spróbujemy słodki, lokalny specjał, który umili nam planowanie kolejnej podróży. Oto zaletti, weneckie ciasteczka z rodzynkami maczanymi w grappie.
Cena zawiera: wyżywienie HB : śniadania + obiadokolacje z wodą i ¼ l wina, 3 noclegi w pokojach 2, 3, 4 osobowych wg otrzymanej listy (20 pokoi), ubezpieczenie NNW 10.000 zł , KL 85.000 zł  (PZU WOJAŻER), pilot-rezydent, transport autokarem w obie strony, wycieczka do Wenecji – 2 godzinne zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem + czas wolny, prywatna plaża z leżakiem, cena nie zawiera posiłku w Wenecji – ostatni posiłek to śniadanie 03 czerwca w hotelu, po którym następuje wyjazd do Wenecji. Dodatkowe  opłaty – Aquapark Caribe Bay 30 euro/osobę. Propozycja dla osób chętnych na spędzenie czasu w Parku wodnym. Osoby nie korzystające z  Parku – pobyt na plaży w cenie imprezy.

 

 

ARTUR FILDEBRANDT
ZZ Kadra Pniówek

Udostępnij