Kim Dzong Un w JSW na Barbórkę czyli o referendum wrzz

Udostępnij

Zgodnie z zapowiedziami tegoroczne obchody Święta Górnika w JSW S.A. mają zaszczycić przedstawiciele najwyższych organów naszego Państwa. Chwała im za to, że widzą gdzie bije puls polskiego górnictwa. Natomiast w tym roku, jak mówi plotka, obchody naszego święta ma również zaszczycić dyktator Korei Północnej Kim Dzong Un. Zadajecie sobie pytanie po co?

Otóż pod presją USA, Chin i Rosji musi przeprowadzić referendum w Korei Północnej, mającej odpowiedzieć, czy naród Korei chce nadal go jako władcę. Przyjechał uczyć się do najlepszych czyli wspólnej reprezentacji związków zawodowych, którzy w organizacji referendum są najlepsi. Jaki życzysz sobie wynik taki dostaniesz. Wyprzedzili nawet specjalistów z Rosji. A dlaczego? Jak podano na stronach ZZ Jedność, będącej w sumie większością tworu o nazwie wspólna reprezentacja związków zawodowych, w niedawnym referendum wzięło udział 52,73 % pracowników uprawnionych do głosowania. Czyli co drugi pracownik JSW S.A. poszedł na referendum. Widzieliście to? Biorąc pod uwagę standardową absencję chorobową i urlopową wynoszącą 10-15 % to na referendum musiało iść jeszcze więcej ludzi. I tak dalej – biorąc pod uwagę, że około 20% pracowników JSW S.A. to etatowcy, których większość widziała projekt pana Zagórowskiego i ZZ Jedność, a także widzieli swoją klasyfikację w tych projektach, i nie bójmy się powiedzieć mających w dużej mierze zdroworozsądkowy stosunek do oszołomsta, to wynik referendum był jeszcze lepszy. Praktycznie każdy pracownik zatrudniony na stanowisku fizycznym wziął udział w referendum – oczywiście według ZZ Jedność. Nie zapominajmy o pracownikach grupy energomaszynowej, którzy w obu projektach (a może jest to jeden i ten sam?) dostają po kasie i również nie pałali chęcią do wzięcia w referendum.

Dlatego też oczekujmy wizyty Kim Dzong Un – naprawdę może się wiele nauczyć od ZZ Jedność.

Artur Fildebrandt

ARTUR FILDEBRANDT
ZZ Kadra Pniówek

Udostępnij

7 komentarzy do “Kim Dzong Un w JSW na Barbórkę czyli o referendum wrzz

  1. Pokażcie w końcu wasz projekt, bo tylko bijecie pianę od jakiegoś czasu, a jak znam życie, to już załogę sprzedaliście.

    • W tym tygodniu ukaże się biuletyn reprezentatywnych organizacji związkowych dotyczących ZUZP-u. Proszę bez jadu bo chodzi o zbyt ważną rzecz, dotyczącą nas wszystkich.

  2. Kurcze toż to cud – nie dość że referendum nie odbyło się we wszystkich Zakładach JSW to jeszcze taki wynik. Na miejscu tych co będą kandydowali do Rady Nadzorczej w JSW albo w najbliższych wyborach parlamentarnych już bym ich zatrudniał do Komisji – przecież to cudotwórcy. A może im się kalkulator popsuł i z wyniku 5,273% nagle zrobili 52,73% – w końcu to cudotwórcy – tylko nie wiem czy badania mają aktualne bo chyba problemy ze wzrokiem są.

  3. Pan już pisał,że oni to oszołomy we wrześniu. Pisał pan że macie w 70 % gotowy ZUZP . I nic!!!!!! Koniec z oklamywaniem zalogi, czas się pogodzić jedność działa transparentnie i was wykonczy.
    Jesteście oszustami.

    • Panie Michale, jeżeli uważa Pan, że sfałszowanie wyników referendum i afiszowanie się tym to transparentność to gratuluję dobrego humoru. Jeśli Pana partnerka jest równie transparentna w pożyciu to jest Pan niestety rogaczem.

  4. A nawiązując do nalotu na ratowników to liderzy reprezentacji kadra brali te przywileje i jubilaty przez całą karierę, a po zmianie ustawy jak ich wydupano z ratownictwa to się im poglądy zmienily .!!!!!!! Co to napisz.

Komentowanie zostało wyłączone.