Smaruj tyłek frajerze czyli o projekcie ZUZP-u wspólnej reprezentacji związków zawodowych

Udostępnij

Wyniki finansowe za trzeci kwartał w JSW S.A. zapowiadają się dobrze, nawet bardzo dobrze. Panuje korzystna sytuacja na rynku węgla koksującego – JSW S.A. przynosi zyski. W związku z powyższym trwają obecnie negocjacje prowadzone przez reprezentatywne organizacje związkowe i współpracujące z nimi pozostałe organizacje, związane w wypracowaniem i wdrożeniem nowego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy (ZUZP).
Mamy możliwość trwałego zagwarantowania wzrostu zarobków dla załogi spółki, również na czas dekoniunktury. Naprawdę olbrzymią szansę. Negocjacje niestety mają to do siebie, że prowadzone są w małych zespołach i nikt nie odsłania swoich atutów. I nagle pojawia się projekt ZUZP-u, sygnowany przez wspólną reprezentację związków zawodowych, która ma tyle ze wspólnotą co jądra z fizyką jądrową. Projekt który jest zbliżony do dotychczasowych projektów autorstwa poprzedniego Zarządu JSW S.A., opracowanych przy wsparciu firmy Roland Berger. Komu służy ten projekt ZUZP-u? Wdrożenie projektu oznacza obniżenie pensji większości pracowników, poza kilkoma, uprzywilejowanymi grupami pracowniczymi.
Proszę zainteresowanych o analizę przedstawionego projektu, znalezienie swojego stanowiska pracy i realną ocenę możliwego zarobku na nim. Czy chcecie zrobić dobrze ratownikom, z całym, naprawdę szacunkiem dla ich pracy. Zastanówcie czy macie szanse na jubilat proponowany przez Jedność, nie będąc ratownikiem? Czy za jednakową pracę nie należy się jednakowy zarobek, bez względu na to, czy jesteś członkiem ratownictwa czy też nie?

Ten projekt oznacza odsłonięcie wszystkich atutów. Pokazuje za jak niewielką sumę można kupić część załogi. Poświęcenie większości dla interesów mniejszości. I zmarnowaną szansę na osiągnięcie czegoś więcej. Jakby powiedział to gitowiec rzucając wazelinę w więzieniu do frajera: Smaruj tyłek, bo będzie bolało.

Uwaga artykuł zawiera lokowanie produktu.

Artur Fildebrandt

 

ARTUR FILDEBRANDT
ZZ Kadra Pniówek

Udostępnij

2 komentarze do “Smaruj tyłek frajerze czyli o projekcie ZUZP-u wspólnej reprezentacji związków zawodowych

  1. to opubikujcie „swój” projekt i niebedzie problemu…A tak to rozmowy jałowe, niewiadomo o jakim ZUZP sie mówi.

    • W najbliższym czasie ukaże się biuletyn reprezentatywnych organizacji związkowych poświęcony projektowi zakładowego układu zbiorowego pracy.

Komentowanie zostało wyłączone.