A może Wietnam w ferie zimowe?

Udostępnij

ZZ Kadra organizuje wycieczkę objazdową do Wietnamu.
Termin: 16 – 24.02.2025 (ferie zimowe w województwie śląskim)
Cena: 8 500 zł/osoba (cena po dofinansowaniu)
Zapisy w biurze ZZ Kadra od dnia 24.06.2024 r. wraz z zaliczką 1000 zł/osoba
Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) na Phu Quoc, przelot lokalnymi liniami wg programu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery promem i klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż).
Cena nie obejmuje: opłaty za wizę wietnamską i pośrednictwo wizowe w wysokości 235 zł/osobę (opłata obowiązkowa, która została doliczona do rezerwacji), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi, systemu TGS (łącznie ok. 260 USD/osobę płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.
Plan wycieczki:
Dzień 1
Zbiórka, transport na lotnisko, wylot do Wietnamu.
Dzień 2
Przylot na wyspę Phu Quoc. Odprawa wizowo-paszportowa. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu na wyspie.
Dzień 3
Po wykwaterowaniu i śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Haiphong (w niektórych terminach możliwy przelot do Hanoi). Następnie zwiedzanie Hanoi: Mauzoleum Ho Chi Minha (z zewnątrz), pałac prezydencki (z zewnątrz), „Domek na Palach” – rezydencja Ho Chi Minha, Świątynia na Jednej Kolumnie oraz Świątynia Literatury. Późnym popołudniem przejazd do Ha Long, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. W ciągu dnia lunch. (Przelot wewnętrzny + Trasa ok. 150 km).
Dzień 4
Po wykwaterowaniu i śniadaniu, ok. czterogodzinny rejs po zatoce Ha Long. Ten wyjątkowy akwen, wpisany na listę UNESCO, pełen jest niesamowitych formacji skalnych, wysepek, jaskiń. Na pokładzie serwowany będzie lunch z owoców morza. W czasie rejsu odwiedzimy jedną z jaskiń oraz zobaczymy najsłynniejsze w Wietnamie perły. Zobaczymy również XVII-wieczną świątynię Ngoc Son położoną na malowniczej wyspie na jeziorze Hoan Kiem. Wieczorem pokaz słynnych „kukiełek wodnych”. Zakwaterowanie w hotelu w Hanoi i nocleg. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 5
Po śniadaniu, czas wolny na samodzielne zwiedzanie Hanoi, lub dla chętnych wycieczka opcjonalna do Ninh Binh zwanego przez Wietnamczyków 'Halongiem na lądzie’. W Ninh Binh czeka nas rejs tradycyjnymi azjatyckimi łodziami typu sampan. Płynąc z nurtem rzeki będziemy mogli podziwiać okoliczne, zielone poletka ryżowe. Trasa będzie prowadzić rozlewiskami wśród wapiennych ostańców. Zobaczymy też urokliwą świątynię Bich Dong, częściowo mieszczącą się w jaskini. W czasie wycieczki lunch w Ninh Binh (Cena wycieczki ok. 50 USD). Powrót i nocleg w Hanoi.
Dzień 6
Śniadanie, wykwaterowanie i przelot do Sajgonu na zwiedzanie Miasta Ho Chi Minha: katedra Notre Dame, Pałac Zjednoczenia, zabytkowa Poczta Główna oraz Ratusz (wszystkie wymienione obiekty oglądamy z zewnątrz). W trakcie zwiedzania lunch. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Sajgonie.
Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Delty Mekongu. Zaczniemy od rejsu łodzią po rzece Mekong, która tworzy tu niesamowity labirynt odnóg i kanałów. Niezapomnianych wrażeń dostarczą stojące przy brzegach, a niekiedy nawet pływające domy oraz sklepy i łódki towarowe. W programie także krótki rejs łodziami wiosłowymi (sampanami) po mniejszych kanałach, a także wizyta w niewielkim warsztacie cukierków kokosowych. W ciągu dnia lunch. Zakwaterowanie i nocleg w Vinh Long lub w Ben Tre.
Dzień 8
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do portu i przeprawa portowa na Phu Quoc. Zakwaterowanie w hotelu  3* na wyspie.
Dzień 9
Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko, przelot do Polski, powrót na miejsce zbiórki.
Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg.

ARTUR FILDEBRANDT
ZZ Kadra Pniówek

Udostępnij