Wrześniowa Toskania

Udostępnij

ZZ Kadra organizuje wycieczkę do Toskanii.
Termin: 16.09 – 25.09.2023 r.
Cena: 630 euro + 60 zł/osoba (cena po dofinansowaniu)
Zapisy w biurze ZZ Kadra od dnia 28.05.2023 wraz z zaliczką 200 euro i 10 zł.
Zapraszamy Państwa na wycieczkę do Toskanii, która słynie ze wspaniałych zabytków włoskiego renesansu jak Florencja czy Piza, z fantastycznych widoków jak toskańskie wzgórza i winnice, pysznego włoskiego jedzenia oraz dań toskańskich znanych na całym świecie. Wszystko to jak magnes przyciąga miłośników architektury, włoskiego dolce Vita, słońca i tradycyjnej włoskiej kuchni. Przedstawiamy propozycję aktywnego wypoczynku i relaksu, które wierzymy zapadną na długo w Państwa pamięci. Jeśli natomiast po urlopie zechcecie Państwo powspominać smaki Toskanii w domu z przyjaciółmi, doskonałym sposobem na to będzie gotowanie ulubionych dań i degustowanie ich wraz z lampką wspaniałego toskańskiego wina.
Cena obejmuje:

  • 7 noclegów w hotelach i apartamentach klasy ***:
  • 4 noclegi hotel *** w Montectini Terme (pokoje 2, 3, 4 osobowe wg zamówienia),
  • 3 noclegi w Sorano w Villaggio Le Querce – 4 osobowe apartamenty z kuchnią i łazienkami (są to 2 pokoje 2 osobowe z 1 łazienką);
  • wyżywienie: śniadania (kontynentalne, wzmocnione), obiadokolacje z wodą mineralną i ¼ l wina,
  • przejazd autokarem na całej trasie,
  • opieka pilota na całej trasie oraz przewodnika ( + słuchawki) we Florencji,
  • rejs statkiem Sirmione – Desenzano + rejs statkiem Monterosso – Spezia,
  • degustacje x 2.

Program:
1 Dzień – sobota godz. 18.00 – wyjazd z Polski. Nocny przejazd przez Czechy, Austria, Włochy
2 Dzień – niedziela LAGO DI GARDA
Godziny poranne ok.7.00 przyjazd nad największe i najczystsze włoskie jezioro – Lago di Garda do miejscowości Sirmione znajdującego się na wąskim cyplu wchodzącym w głąb jeziora, gdzie znajduje się m.in. bajkowy, wenecki zamek Rocca Scagliera, plaże oraz naturalne wody termalne – śniadanie we własnym zakresie, odpoczynek nad jeziorem (ewentualne leżaki opłata we własnym zakresie ok. 12 euro za os.), popołudniu przepłynięcie statkiem Sirmione – Desenzano. Wyjazd z Desenzano ok. 16.00 do hotelu w Montecatini Terme – znanej, termalnej miejscowości uzdrowiskowej. Kolacja ok. 20.30. Nocleg nr 1.
3 Dzień – poniedziałek CINQUE TERRE – MONTEROSSO
Śniadanie. Po śniadaniu o godz. 08.30 przejazd do miejscowości La Spezia.  Następnie przejazd z La Spezia pociągiem ok. 0, 5 godz. do Monterosso. Region Cinque Terre składa się z pięciu maleńkich miasteczek, urokliwie położonych na urwistych klifach nad Morzem Liguryjskim a zwiedzanie tego miejsca jest obowiązkowym punktem na mapie Włoch. Plażowanie. Ewentualny lunch we własnym zakresie. Ok. 16.00 Powrót statkiem (ok. 1, 45 godz.) przez Portovenere do portu w La Spezia. Wieczorem kolacja, po kolacji pogoda, program na następny dzień. Nocleg nr 2
4 Dzień – wtorek FLORENCJA
Śniadanie, po śniadaniu przejazd pociągiem do Florencji – stolicy Toskanii. W programie zwiedzania z przewodnikiem (ze słuchawkami) m.in. Piazza Della Signoria, Palazzo Vecchio, Piazza Della Republica i Most Złotników.
Wejdziemy też na kilka dziedzińców pałaców florenckich, zobaczymy Katedrę, Baptysterium, słynną dzwonnicę Giotta oraz dzielnice Dantego. Po zwiedzaniu ok 3 godzinnym czas wolny dla naszych turystów w celu wybrania jednego z zabytków i we własnym zakresie zwiedzenia go. Alternatywnie można samemu zagubić się w cudnych uliczkach starówki by poczuć atmosferę miasta wg własnych wyborów w kawiarence przy świetnej kawie z lodami na placu katedralnym. Cena biletów do wejść do muzeów dla chętnych płatne osobno. Powrót do hotelu pociągiem. Kolacja. Po kolacji pogoda na następny dzień. Nocleg nr 3
5 Dzień – środa MONTECATINI TERME
Relaks w pięknym parku Montecatini i zwiedzanie uliczek Montecatini Alta, z którego rozciąga się wspaniały widok na miasto. Spacer po centrum kurortu sanatoryjnego z urokliwą średniowieczną starówką, położoną na wzgórzu. Dla chętnych ok. 10 euro = wejście do Parku Termy Tettucio + wjazd kolejką Montecatini Alta. Popołudniu czas wolny. Powrót do hotelu, odpoczynek. Kolacja. Po kolacji pogoda na dzień następny i omówienie programu. Wieczorek integracyjny. Nocleg nr 4.
6 dzień – czwartek SAN GIMINIANO
Wycieczka całodniowa – San Gimignano. Przejazd do San Gimignano – pobyt w godz. 11.00-13.00 – spacer uliczkami jednego z najpiękniejszych toskańskich miasteczek, które ze względu na ilość i wysokość wież nazywane jest średniowiecznym Manhattanem. W programie stare miasto i degustacja wina w winnicy. na kolacje i nocleg do Sorano. Przejazd i nocleg w Villaggio le Querce Sorano. Nocleg nr 5.
7 dzień piątek SATURNIA
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Saturni – kąpiele w słynnych naturalnych źródłach termalnych. Po południu wyjazd do winiarni, degustacja wina oliwy serów i wyrobów, zakupy w winiarni – Villa Corano. Przejazd do Pitigliano, miasteczka położonego malowniczo na skałach słynnego znanego z zapisków najstarszych jej mieszkańców – Etrusków już w VII w. p.n.e. Powrót do hotelu, kolacja, program i pogoda na jutro. wieczór z muzyką polską i włoską Nocleg nr 6.
8 dzień sobota  ORVIETO BAGNOREGIO
Po śniadaniu wyjazd do Orvieto oraz nad jezioro Bolsena – relaks 3 – 4 godz. czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu ok 19.30 kolacja pożegnalna. Karaoke z muzyką polską i włoską pod gwiazdami Toskanii. Nocleg nr 7.
9 dzień niedziela SIENA – wyjazd do Sieny ( zwiedzanie z przewodnikiem) po śniadaniu. Następnie przyjazd do miasta na godz. ok. 10.30 – jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast, gdzie zobaczymy m.in. – Katedrę, Baptysterium, słynny Plac II Campo w kształcie muszli. Wyjazd z Sieny ok.17.00 do Polski
KOSZTY ZAWARTE W CENIE IMPREZY: stateczek w Desenzano i powrót statkiem z  Monterosso, pociąg do Monterosso, stateczek Monterosso – La Spezia, pociąg do Florencji w obie strony, przewodnik wraz ze słuchawkami, degustacja w San Giminiano, degustacja w Villa Corano, parkingi w zwiedzanych miejscach.
EWENTUALNE KOSZTY DODATKOWE OPISANE W PROGRAMIE POWYŻEJ: Lago di Garda, Monterosso – leżaki/parasole, Montecatini wejście do term ok.5 € i kolejka ok. 5 €, atrakcje muzealne Florencji, San Gimignano, Sieny, Pitigliano, wg cennika

ARTUR FILDEBRANDT
ZZ Kadra Pniówek

Udostępnij