Krzysztof Derencz

Udostępnij

Pomóżmy naszemu koledze! W imieniu naszego kolegi Krzysztofa Derencza oraz jego rodziny zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na leczenie i pomoc w codziennym funkcjonowaniu. Krzysiek ma 39 lat, na KWK „Pniówek” pracuje od 2008 roku na oddziale szybowym.
W październiku 2022 roku u Krzyśka zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Choroba wywołana uszkodzeniem układu nerwowego a objawia się osłabieniem, a następnie zanikiem mięśni. Z upływem czasu dochodzi do Paraliżu całego ciała i organów odpowiedzialnych za przełykanie i oddychanie. Choroba Krzysztofa niestety postępuje cały czas – objęła już kończyny górne powodujące niedowład oraz osłabienie mięśni twarzy, tworząc ogromne w porozumiewaniu. Niedowład obejmuje stopniowo kończyny dolne.
Krzysztof stał się osobą uzależnioną od pomocy drugiego człowieka przy codziennych czynnościach.
Obecnie Krzysztof przebywa na leczeniu w Niemczech, próbując zatrzymać postęp choroby. Rozpoczęta terapia, silne leki oraz leczenie generuje ogromne koszty finansowe.
Dlatego zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie finansowe dla naszego kolegi Krzysztofa.
Wsparcia finansowego możecie udzielić na różne sposoby: na bramie KWK „Pniówek” udostępniona została skrzynka, przez stronę Fundacji SIEPOMAGA (link w nazwie) – została tam uruchomiona zbiórka, ze szczegółowym opisem sytuacji Krzysztofa.
Zachęcamy również do dołączenia grupy licytacyjnej i poprzez oddanie na licytację produktu lub przez wzięcie udziału w licytacji wspracie Krzysztofa w walce z chorobą. Znajdziecie ją na Facebooku pod nazwą „Grupa licytacyjna dla Krzyśka walczącego z SLA”
Dziękujemy za okazaną pomoc!!!

ARTUR FILDEBRANDT
ZZ Kadra Pniówek

Udostępnij