Uwaga! To TVN

Udostępnij

W związku z niedawnymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi JSW S.A. chciałbym zabrać głos w tej sprawie.
Rolą związków zawodowych jest zapewnienie godziwego zarobku pracowników i obrona praw pracowniczych. Realizację tych celów zapewni jedynie spójne i mądre zarządzanie aktywami naszej spółki oraz zasoby finansowe. Wyprowadzenie pieniędzy zgromadzonych w funduszu stabilizacyjnym oraz bieżących rachunkach uniemożliwiłoby realizację tych celów, z krzywdą dla pracowników. To też jedyna przyczyna dla której reprezentatywne organizacje związkowe stanęły w obronie poprzedniego prezesa Daniela Ozona. I akurat w dniu manifestacji w Warszawie pojawił się program w TVN Uwaga poświęcony JSW S.A. Przypadek? Nie sądzę.

Ubolewam, że stacja TVN dała się zmanipulować „pożytecznym idiotom”, którzy znani są z swojej skłonności do kłamstwa. Jednocześnie chciałbym zauważyć, że stacja TVN znana jest z ciągłego niekorzystnego przedstawiania sytuacji w polskim górnictwem, dla której JSW S.A. jest dyżurnym chłopcem do bicia. Gdzie były ekipy telewizyjne tej stacji w trakcie strajku w roku 2015? Gdzie są ekipy telewizyjne w związku z sytuacją w spółce ElectroMobility, która miała być obdarowana pieniędzmi z JSW S.A.? Spółka ElectroMobility wydała poprzednio 70 mln złotych na końcowy produkt w postaci szkiców auta elektrycznego. To jest dopiero materiał na program w TVN Uwaga.
Pastwienie się nad JSW S.A. poprzez bezpodstawne insynuacje przez „pożytecznych idiotów”, niepoparte żadnym doniesieniem do prokuratury, uważam za niesmaczne i groźne dla dalszej sytuacji. Nie sra się we własne gniazdo.

 

ARTUR FILDEBRANDT
ZZ Kadra Pniówek

Udostępnij