Podwójny rok wyborczy, dywidenda dla Skarbu Państwa, a co dla załogi?

Udostępnij

Nie ma jeszcze wyników JSW S.A. za czwarty kwartał 2018 r. ale można powiedzieć, że jest nieźle. Jak na razie w I-III kw. 2018 r. spółka miała 1 425,04 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 1 791,06 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 7 286,43 mln zł w porównaniu z 6 684,45 mln zł rok wcześniej.

Rok 2019 jest rokiem podwójnych wyborów – do europarlamentu i parlamentu RP. Na obietnice wyborcze potrzeba pieniędzy, zwłaszcza, że partia rządząca jak i opozycja mocno wyśrubowała oczekiwania wyborców. Skąd wziąć na to pieniądze? Cóż, jednym ze źródeł jest dywidenda ze spółek Skarbu Państwa. Takie jest prawo właściciela, że może. A skoro może to skorzysta z tej opcji. Uprzedzając wszelkie ruchy w tym temacie, reprezentatywne organizacje związkowe, w tym ZZ Kadra, wystosowały wniosek do Zarządu JSW S.A. celem wypłaty nagrody dla załogi za rok 2018. To nie mityczny ktoś, lecz załoga wypracowała ten zysk, prawda? Więc tym pysznym tortem urodzinowym wypadałoby się podzielić z solenizantem.

I takie pytanie na koniec, skoro jesteśmy przy finansach – dlaczego lecą akcje JSW S.A. w dół? Może akcjonariusze obawiają się kontrkandydata na wiceprezesa?

W załączeniu wniosek do Zarządu JSW S.A.

Nagroda dla pracowników JSW S.A. za rok 2018

ARTUR FILDEBRANDT
ZZ Kadra Pniówek

Udostępnij