Porozumienie płacowe w JSW S.A.

Udostępnij

W dniu 11.06.2018 r. reprezentatywne związki zawodowe, w tym ZZ KADRA, zawarły porozumienie z Zarządem JSW S.A. dotyczące wzrostu stawek płacy zasadniczej i nadpłaty utraconych świadczeń.

Ustalono następujące porozumienie zawierające wzrost wynagrodzeń w niżej wymienionym zakresie:

 1. W roku 2018 wzrost funduszu wynagrodzeń o 7% od miesiąca czerwca 2018 r. poprzez wzrost następujących elementów:
  a) wzrostu stawek płac zasadniczych od 1 czerwca 2018 r. dla wszystkich pracowników JSW S.A.
  b) wyrównanie zasad i uprawnień do dodatku stażowego tj. Karty Górnika
 2. Pracownikom JSW S.A. zatrudnionym w 2016 r., którzy są nadal w stanie zatrudnienia na dzień podpisania porozumienia, dokonać nadpłaty niżej wymienionych elementów wynagrodzeń:
  a) Nagrody Rocznej tzw. 14-tej pensji za rok 2016 z terminem realizacji do 20 lipca br.
  b) Deputatu Węglowego za rok 2016 po analizie wyników finansowych za III kwartał, która pozwoli na wypłatę tego wynagrodzenia z terminem realizacji do końca października 2018 r.

Szczegóły porozumienia w kolejnych artykułach.

Artur Fildebrandt

Poniżej treść porozumienia

Porozumienie z 11 czerwca 2018

ARTUR FILDEBRANDT
ZZ Kadra Pniówek

Udostępnij

18 komentarzy do “Porozumienie płacowe w JSW S.A.

 1. 3 pytania i uciekam stąd (nowa umowa):

  -7% podwyżki od najniższej stawki zaszeregowania w umowie tzn. 126 zł czy wszystkie stawki o 7% do góry? Bo to istotne…
  -wyrównanie stażowego z KG czyli chodzi tu głównie o ludzi z K-Sz czy też może są jakieś róznice na starej umowie czy nowej? Jak tak to jakie?;)
  -nadpłata świadczeń rozumiem nie obejmie ludzi przechodzących ze SiG do JSW w 2017r.? O co nie mam pretensji i mieć nie mogę, ale pytam dla pewności:)

 2. 7% funduszu plac… Czyli nie kazdy dostanie 7% podwyzki, tylko bedzie to ruchome. Jedna osoba dostanie 13% a druga 1%, srednia 7%. Tyle w temacie.

 3. A kiedy nowy układ zbiorowy bo pracownicy Ruchu Knurów i Szczygłowice dalej tracą na zarobkach gdzie tu sprawiedliwość!Dalej wzrastają dysproporcje między tymi Ruchami a Starymi Kopalniami JSW.Praca ta sama a zarobki JSW różne.

  • KWK Knurów – Szczygłowice dostaje dodatki standaryzacyjne. Podejrzewam, że ma Pan nieaktualne informacje.

 4. Kto to wymyślił żeby podwyższyć wynagrodzenia procentowo. I znów Ci co mają najwięcej dostaną więcej a reszta parę groszy.

  • Na dzień dzisiejszy nie ma innej formy. Prosze popatrzeć na porozumienie z PGG – moim zdaniem ma o wiele gorsze warunki.

 5. Witam,mam pytanie,czy wzrost płac zasadniczych będzie wynosił 7%?i jak to się ma do osób pracujących na tzw. „Nowej”umowie?Czy pracownik dostanie nowy wykaz stanowisk pracy po tej podwyżce?Co konkretnie ma znaczyć wyrównanie zasad i uprawnień dodatku stażowego? Pozdrawiam

 6. Witam, co dokładnie oznacza podpunkt b? W 2010 roku, jak były przyjęcia to ba jednej kopalni szkołę górniczą liczyli za 5 lat do stażu, czyli de facto do karty górnika. Na KWK Zofiówka pisali tylko 1 rok i już na początku było to ok 300 złotych różnicy w miesiącu…

 7. Fajnie że ogarniacie tylko kiedy wszyscy pracownicy będą równi ludzie na nowych umowach dalej nie mają jubilatów i część przywilejów

  • Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie odpowiedzieć Panu na to pytanie.

 8. O ile stawki wzrosną ? Kwotowo ? O ile wzrosną stawki na „starych umowach” oraz na nowych umowach, gdzie same stawki są zdecydowanie wyższe ? Jak będzie wyglądać wyrównanie zasad i uprawnień do dodatku stażowego tj. Karta Górnika ? Względem 3 punktu stawek już nie będzie w 2018r. w ogóle czy tylko jako roszczenie Związków Zawodowych ?

 9. Czy pracownicy sigu którzy od roku pracują w JSW ale od 4 lat minimum w grupie kapitałowej JSW należy się któraś z tych wypłat ? Proszę o odpowiedź

Komentowanie zostało wyłączone.