Najbardziej gorąca data tej wiosny w JSW S.A. – wypłata deputatu węglowego

Udostępnij

W tym roku najbardziej gorąca tej wiosny data w JSW S.A. przypada 27.04.2018 r. – wypłata deputatu węglowego. Suma netto 4 096 złotych. Czy to starczy na to na 8 ton węgla? Oczywiście, że nie – witamy w krainie absurdów ekonomicznych, nie mniej jednak stanowi to dość znaczną pozycję w budżecie domowym. Jeszcze raz ZZ KADRA życzy wszystkim pracownikom JSW S.A. i członkom ich rodzin zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych!

Artur Fildebrandt


Udostępnij

6 komentarzy do “Najbardziej gorąca data tej wiosny w JSW S.A. – wypłata deputatu węglowego

  1. To dlaczego nie daja w naturze tego wegla? Niech sami kupia za 4 tysie 8 ton skoro najtaniej kupilem wegiel za 680 zl tona.

    • Cena tony węgla wypłacana do deputatu ustalona przez właściwego ministra jest wzięta z kosmosu – to prawda. Nie wydaje mi się jednak aby było możliwe przywrócić węgiel w naturze, choćby z powodu logistyki.

    • Nie jestem w stanie odpowiedzieć Panu na to pytanie. Każda jednak taka wypłata to decyzja polityczna i od polityków zależy czy coś takiego będzie miało miejsce. To nie jest problem dla JSW, która spłaciłaby swoich emerytów lecz dla PGG, która ma mniej środków i więcej emerytów. Jeżeli w PGG dojdą teraz do porozumienia w sprawie wzrostu wynagrodzeń to z automatu tych środków będzie jeszcze mniej.

  2. A na 25 lecie JSW nic nie będzie? Nawet złamanego grosza, mimo rekordowych zysków? Słabo..

    • Panie Zbyszku, wydaje mi się, że z punktu widzenia pracownika najważniejsza jest nowa siatka płac, która gwarantować ma zrównanie zarobków w JSW. Każda premia to chwila i już jej nie ma. Siatka płac zostaje natomiast na dłużej.

Komentowanie zostało wyłączone.