Daniel Ozon pokieruje dalej JSW

Udostępnij

Daniel Ozon pełniący od marca 2017 roku obowiązki prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej, pokieruje nią przez kolejne trzy miesiące. Taką decyzję podjęła drugiego czerwca rada nadzorcza JSW S.A.

Ma on pełnić obowiązki prezesa firmy do 7 września 2017 roku włącznie, jednak nie dłużej niż do dnia powołania właściwego prezesa zarządu.

Pan Daniel Ozon jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego.

Specjalista z zakresu doradztwa finansowego dla przedsiębiorstw, bankowości (inwestycyjnej i korporacyjnej), fuzji, przejęć, restrukturyzacji finansowania, zarządzania wzrostem wartości.

Od 2014 roku współpracuje z EDF Trading London w zakresie doradztwa przy pozyskiwaniu transakcji w zakresie handlu prądem, gazem na rynku polskim oraz na rynkach Europy Centralnej. Od 2011 roku partner w Funduszu Carlson Private Equity Ltd. Od 2010 roku jest współwłaścicielem domu brokerskiego Ventus Asset management S.A. posiadającego pełną licencję KNF.

W latach 2008-2011 współpracował z Experior Partner. W latach 2006-2008 był związany z JSW, w której pełnił  funkcję  Zastępcy Prezesa Zarządu, Dyrektora Biura Nadzoru Właścicielskiego i Strategii Kapitałowej. Koordynował wówczas m.in. projekt fuzji kopalni Budryk z JSW oraz prace nad strategią rozwoju JSW.
W latach 2004-2006 współpracował z BBK Polska na stanowisku dyrektora.  W latach 1999 – 2004 był zatrudniony w Banku Handlowym Citibank, gdzie kierował Działem Restrukturyzacji oraz Działem Finansów Handlowych.

ARTUR FILDEBRANDT
ZZ Kadra Pniówek

Udostępnij